fbpx

GENGIGEL FIRSTAID

Yaralara ve operasyon sonrası evre süresince uygulama için idealdir. Özellikle hızlı, etkili ve kolay kullanımı sağlamak için tasarlanmıştır.

Yaralara ve operasyon sonrası evre süresince uygulama için idealdir.

Özellikle hızlı, etkili ve kolay kullanımı sağlamak için tasarlanmıştır.

Yüksek Moleküler Ağırlıklı (YMA) Hyaluronik Asit, sağlıklı diş eti dokusunun en dış katmanlarında yoğunlaşmıştır. Diş eti bağ dokusunun bariyer fonksiyonuna ve gerilme kuvvetine katkıda bulunur. Varlığının, sağlıklı diş eti dokusunun sürdürülebilmesi için  gerekli olduğu düşünülmektedir.

Hyaluronik asit, başarılı bir diş tedavisi ve ağız hijyeni programına katkıda bulunan çok sayıda faydalı özelliğe sahiptir.

Özellikle hyaluronik asit, kendi kuru ağırlığının 50 katı kadar suyu emebilir.

Bu özellik, moleküler konformasyonuyla birlikte sulu bir ortamda çözündüğü zaman,  hyaluronik asitin, periodontal hastalıkların oluşma nedenlerine katkıda bulunabilecek toksinlerin ve mikroorganizmaların nüfus etmesini engelleyen çok etkili doğal bir bariyer gibi davranmasına olanak tanır.

Koruyucu bariyer etkisi sayesinde Gengigel® first+aid ağrıyı azaltmaya yardımcı olur, ameliyat, implant, diş çekimi, diş eti altı diş kökü yüzeyi düzeltmesi gibi travmatik işlemler sonrasında doğal dokunun yeniden oluşmasına destek olur, su emilimini artırır ve bu sayede ödemi azaltarak enflamatuar süreci yatıştırır.

Gengigel® first+aid

  • Hayvansal kökenli olmayıp, yüksek kalitede biyoteknoloji ile üretilen, yüksek saflıkta, yüksek moleküler ağırlıklı sodyum tuzu biçimindeki hyaluronik asit içerir.
  • Uzun süreli lokal etkiye sahiptir.
  • Özel formülasyonunun doğal yapısı gereği, mukoza membranına yapışır.
  • Çocuklar,  hamile kadınlar, yaşlılar, şeker hastaları dahil tüm hastalar tarafından kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

Endikasyonları

Özellikleri göz önüne alındığında, Gengigel® first+aid, aşağıda belirtilen durumlarda bilhassa mukozanın korunması için kullanılır:

  • Diş etindeki derin yaralar
  • Travma sonrası iltihaplı ve/veya ağrılı bölgeler, cerrahi veya periodontal uygulamalar, diş çekimleri, diş eti altı diş kökü yüzeyi düzeltmesi

Kullanım Talimatları

Diş tedavisinden hemen sonra, 1-2 dakika 5 ml’lik ölçü kabı ile gargara yapın. Sağlık profesyoneli tarafından aksi belirtilmedikçe,  doğru ağız hijyeninden sonra, günde 2-4 kez işlemi tekrarlayın.

Bileşim kullanıma hazırdır, sulandırmayın.

İçerik

Ana İçerik: Sodium Hyaluronate

Diğer İçerikler: Aqua, Peg-400, Xylitol, Propylene glycol, Peg-40 Hydrogenated castor oil, Cellulose gum, PVM/MA Copolymer, Polysorbate 20, Sodium benzoate, Dichlorobenzyl alcohol, Polyvinyl alcohol, Carbomer (Polycarbophil), Sodium phosphate, Trisodium phosphate, Sodium lactate, Disodium EDTA, Glycerophosphocholine, Aroma, Sodium saccharin, Acid Red 33 (Cl 17200). (Sodium hydroxyde ve Lactic acid içerebilir).

Ambalaj

Gengigel® first+aid 50 ml şişe CE 0373 ölçü kabı ile birlikte.

Kullanılmaması Gereken Durumlar: İçeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı hassasiyeti olanlar, Gengigel®  first+aid kullanmamalıdır.

Uyarılar ve Önlemler: Kutuda gözle görülür hasar varsa kullanmayınız. 5oC-40oC arasında oda sıcaklığında saklayınız, direk ısı kaynaklarından koruyunuz. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız. Kullanımın ardından şişeyi kapatmadan önce tüm ürün artıklarını temizleyiniz. Sadece kişisel kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Semptomlar devam ederse, sağlık uzmanına danışınız.

TÜM ÜRÜNLER

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Merak ettiğiniz konular, iş birliği fırsatları ve toplu siparişleriniz için bizimle iletişime geçin.

TOP