fbpx

GENGIGEL GEL FORTE

Hayvansal kökenli olmayıp, biyoteknolojik olarak üretilen, yüksek kalitede, yüksek saflıkta, yüksek moleküler ağırlıklı sodyum tuzu biçimindeki hyaluronik asit içerir.

Ameliyat süresi ve sonrası dönemde yaralara uygulamak için idealdir.

Etkili, hızlı ve uygulaması kolay kullanım sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Hyaluronik asit, mukozal ekstrasellüler matriksinde doğal olarak bulunan en önemli fizyoljik proteoglikandır. İyi bir ağız sağlığı için gerekli esneklik ve gücü sağlamak için bağ dokusunun diğer bileşenleri ile etkileşime girer.

Hyaluronik asit, ağız hijyeni ve başarılı bir diş tedavi programına katkıda bulunan birçok faydalı özelliğe sahiptir.

Bilhassa hyaluronik asit, kendi ağırlığının 50 katı kadar suyu absorbe edebilir.

Bu özellik, hyaluronik asitin, periodontal hastalıkların etiyolojisine katkıda bulunabilecek toksinlerin ve mikroorganizmaların nüfus etmesini engelleyen bir bariyer gibi davranmasına olanak tanır.

Gengigel® Forte

  • Hayvansal kökenli olmayıp, biyoteknolojik olarak üretilen, yüksek kalitede, yüksek saflıkta, yüksek moleküler ağırlıklı sodyum tuzu biçimindeki hyaluronik asit içerir.
  • Uzun süreli lokal etkiye sahiptir.
  • Özel formülasyonunun doğal yapısı gereği, mukoza membranına yapışır.
  • Çocuklar,  hamile kadınlar, yaşlılar, şeker hastaları dahil tüm hastalar tarafından kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

 Endikasyonları

Gengigel® Forte

  • Sekonder iyileşme yaralarında kullanılır.
  • Ağrının giderilmesine destek olur. Özellikle travmatik durumlar ardından dokunun yenilenme sürecini hızlandırır ve destekler (cerrahi girişimler, implantlar, diş çekimi, diş yüzeyi temizliği ve kök yüzeyi düzleştirilmesi vs).
  • Anti-ödem ve anti-inflamatuar süreçleri hızlandırır ve destekler.

Kullanım talimatları

Diş tedavisinden hemen sonra etkilenen alanın yüzeyine az miktarda jel uygulayın veya ellerinizi yıkadıktan sonra parmağınızla iyice uygulayın ve etkilenen alan tamamen kaplanana kadar hafifçe diş etine masaj yapın.

Bir doktor tarafından aksi belirtilmedikçe günde 1-2 kez veya gerektiği kadar kullanın.

İçerik:

Ana İçerik: Sodyum Hyaluronat

Diğer içerikler: Aqua, Xylitol, Cellulose Gum, Alcohol, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Choline alfoscerate, Monobasic sodium phosphate, PVA, Polycarbophil, Dichlorobenzyl Alcohol, Disodium EDTA, Sodium Lactate, Sodium Hydroxide.

Ambalaj:

Gengigel® Forte oral jel 8ml tüp

Kontraendikasyonlar: GENGIGEL® Forte kullanımı,  içeriğindeki herhangi bir maddeye aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Önlemler ve uyarılar: Ürünün kutusunda görülebilir herhangi bir hasar durumunda kullanmayın. Oda sıcaklığında saklayın, doğrudan ısı kaynaklarına karşı koruyun. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayın. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. Semptomlar devam ederse, bir sağlık uzmanına danışın.

TÜM ÜRÜNLER

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Merak ettiğiniz konular, iş birliği fırsatları ve toplu siparişleriniz için bizimle iletişime geçin.

TOP