fbpx

GENGIGEL GEL

Doku travmaları, kızarıklıklar, iltihaplanmalar, diş eti cepleri, yaralar gibi periodontal hastalıklarda diş eti dokusunda hyaluronik asit yetmezliği başlar. Bu durumda, dokunun hyaluronik asit gereksinimi, önemli ölçüde artar (bazal değerlerle karşılaştırıldığında %200’e kadar), ve hyaluronik asidin hücre yenilenmesindeki ve lokal doku rejenerasyonundaki spesifik rolü ortaya çıkar.

GENGIGEL® Yüksek MolekülerAğırlıklı (YMA) Hyaluronik Asit (sodyum hyaluronat formunda) içeren tıbbicihazdır. Yüksek saflığı garanti edilen biyoteknoloji ile üretilmiştir. Formülasyonu, sağlıklı diş eti dokusunda bulunan Hyaluronik Asit yapısına benzeyecek şekilde, özel olarak tasarlanmıştır.

Hyaluronik Asit, bağ dokusunda (özellikle dişeti mukozasında) doğal olarak yer alan, ödem giderici, ve doku yapılandırıcı özelliklere sahip olan fizyolojik bir bileşendir. Hyaluronik asidin fizyo-kimyasal ve makro-toparlayıcı özellikleri, anti-enflamatuar özelliğini açıklayacak niteliktedir.

Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit,tüm vücuttaki bağ dokularında seçici ve özellikli bir şekilde bulunur. Sağlıklı diş etinin dış yüzeylerinde özellikle yüksek konsantrasyonda bulunur ki bu durum, periodontal liflerin hem bariyer özelliğini, hem de gerilme fonksiyonlarını destekler. Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit varlığı,sağlıklı diş eti dokusunu korumak için gereklidir.

Doku travmaları, kızarıklıklar, iltihaplanmalar,diş eti cepleri, yaralar gibi periodontal hastalıklarda diş eti dokusundahyaluronik asit yetmezliği başlar. Bu durumda, dokunun hyaluronik asit gereksinimi, önemli ölçüde artar (bazal değerlerle karşılaştırıldığında %200’ekadar), ve hyaluronik asidin hücre yenilenmesindeki ve lokal doku rejenerasyonundaki spesifik rolü ortaya çıkar.

Hyaluronik Asit;

Ø Çevreye basınç ve şişkinlik sonucu ağrı yapan serbest sıvı dengesini normal haline geri getirir, restore eder.

Ø Doku iyileşmesine katkıda bulunan fibrositlerin göç etmesini aktive eder.

Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit yokluğu, dolayısıyla iltihaplı durumun devam etmesinden sorumludur.

İnsanlarla yapılmış çalışmalar, vücutta var olana benzer yapıya sahip olan, dışarıdan sağlanan hyaluronik asit varlığının dokunun doğal yoldan iyileşmesine ve yenilenmesine yardımcı olduğunu göstermektedir.

GENGIGEL® bu nedenle, biyoteknolojik üretim tekniğinesahip, uzun-etkili, Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit sağlayan yaratıcı bir üründür. Doğal gingival Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit uygulaması, bölgede Hyaluronik Asit eksikliğini giderir, böylece periodontal doku/sıvı dengesini sağlayarak, iyileşmeve onarma işlemlerini gerçekleştirir. Hyaluronik Asit, mukoza üzerinde herhangi bir lokal veya genel etki göstermez. Hyaluronik Asit bakteriyel plak enzimleri tarafından depolimerize edilir ve temel yapı taşlarına parçalanarak indirgenir.

GENGIGEL ® maksimum adezyon sağlar,hyaluronik asidin dokuda kalmasını sağlar, aksi halde salya tarafından yıkanıp gidebilirdi.

GENGIGEL® fevkalade güvenlidir,kontra-endikasyonu ya da yan etkisi yoktur. Çocuklar, hamileler ve yaşlılarda sınırlama olmadan kullanılabilir. GENGIGEL®in güvenlik profili,özellikle anti-inflamatuarların kullanılması sakıncalı olduğu durumlar için yararlıdır. Doğal tatlandırıcı olan xylitol’un etkisi ile, diş çürüğüne sebep olmaz, kan şekerini değiştirmez, diyabetikler için dahi uygundur. Bilinen birilaç etkileşimi yoktur. Böylece spesifik tedavilerde bile (mesela antibiyotiklerle) güvenle kullanılabilir.

Kullanım Alanları: inflamatuar durumlar(gingivitis, gingival kanama, gingival çekilme, gingival cepler) ve diğer travmatik(özellikle ağız ülserleri, ortodontik aparey, temizleme, aşınma, diş çekimi,cerrahi yaraların sebep olduğu) durumlar. Buna benzer rahatsızlıklarda dişeti mukozasının hyaluronik asit ihtiyacı artar.

Kullanım Talimatları: Ağız hijyeninizi sağlamanızın ardından, GENGIGEL®’i 3-5 hafta boyunca, günde üç ila beş kez yemeklerden sonra, tüm belirtiler kayboluncaya kadar kullanın. Uygulamadan en az yarım saat sonrasına kadar herhangi bir şey yenip içilmesi tavsiye edilmez.

Jel: Diş eti dokusuna bir tabaka jel uygulayın, mukoza yüzeyine yaymak için temiz parmaklarla usulca masaj yapın.

Hydrogel: 10 ml (bir doz) ile 1-2 dakika gargara yapın.Bileşik kullanıma hazırdır, sulandırmayın. Ölçü kabı CE0373 dahildir.

Sprey: Herpüskürtme, homojen sabit dağılımlı sıvıyı ağız içerisine gönderir. İnflamasyonolan yüzeye veya hasar gören yüzeye 1-2 fıs uygulayın. Kutuyu dik tutun. Yutulursazararsızdır.

İçerik:

Ana İçerik: Sodyum Hyaluronat

Diğer içerikler: Jel: Aqua, Xylitol,Cellulose Gum, Alcohol, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, PVA, Polycarbophil,Dichlorobenzyl Alcohol, Aroma, Sodium Hydroxide, Acid Blue 9 (CI 42090)

Hydrogel: Aqua, Xylitol, Alcohol, Polysorbate20, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Dichlorobenzyl Alcohol, Polycarbophil,Aroma, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Acid Blue 9 (CI42090)

Sprey: Aqua, Xylitol, Alcohol, PEG 40Hydrogenated Castor Oil, Sodium phosphate,PVA, Aroma, DichlorobenzylAlcohol, Trisodium phosphate.

Kullanılmaması Gereken Durumlar: Formüldeki maddelerden birisine aşırı duyarlılığı olduğu bilinen bireylerin GENGIGEL®kullanması sakıncalıdır.

Uyarılar ve Önlemler: Kutuda hasar varsakullanmayın. 5°C - 40°C arasında oda sıcaklığında saklayın, direk ısı kaynaklarından koruyun. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayın. Çocuklarınulaşamayacağı yerde saklayın. Belirtiler iyileşmezse doktora danışın.

TÜM ÜRÜNLER

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Merak ettiğiniz konular, iş birliği fırsatları ve toplu siparişleriniz için bizimle iletişime geçin.

TOP