fbpx

GENGIGEL SPRAY

Doku travmaları, kızarıklıklar, iltihaplanmalar, diş eti cepleri, yaralar gibi periodontal hastalıklarda diş eti dokusunda hyaluronik asit yetmezliği başlar. Bu durumda, dokunun hyaluronik asit gereksinimi, önemli ölçüde artar (bazal değerlerle karşılaştırıldığında %200’e kadar), ve hyaluronik asidin hücre yenilenmesindeki ve lokal doku rejenerasyonundaki spesifik rolü ortaya çıkar.

Film tabaka oluşturucu özelliği sayesinde sağlıklı diş etlerine kavuşturur, iltihaplı ve hasar görmüş ağız dokularını yatıştırır

GENGIGEL® diş eti mukozasına optimum yapışma ve koruma sağlayan tıbbi bir cihazdır. Özellikleri, mükemmel mekanik özellikler ve biyouyumluluk sağlamak için kalibre edilmiş çeşitli polimerlerin kullanımından kaynaklanmaktadır. Kompozisyonu, gingival dokularda bulunan doğal hyaluronik aside benzeyen Yüksek Moleküler ağırlıklı (YMA) Hyaluronik Asitin varlığı ile karakterize edilir.

Yüksek Moleküler Ağırlıklı (YMA) Hyaluronik Asit, sağlıklı diş eti dokusunun en dış katmanlarında yoğunlaşmıştır. Diş eti bağ dokusunun bariyer fonksiyonuna ve gerilme kuvvetine katkıda bulunur.

Periodontal hastalıklar ve diğer doku travmalarında (iltihaplı durumlar, diş eti cepleri, yaralar vb), diş eti dokusunun hyaluronik asit gereksinimi önemli ölçüde artar (bazal değerlerle karşılaştırıldığında %200’e kadar). Sağlıklı diş eti dokusunun korunması için önemi böylece ortaya çıkar.

Ortaya çıkan hyaluronik asit yetmezliği, dokuyu aşağıdaki durumlardan korur: Hyaluronik Asit;

  • çevreye basınç ve şişkinlik sonucu ağrı yapan serbest sıvı dengesini normal haline geri getirir, restore eder.
  • doku iyileşmesine katkıda bulunan fibrositlerin göç etmesini aktive eder. Uygun Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit yokluğu, dolayısıyla iltihaplı durumun devam etmesinden sorumludur.

İnsanlarla yapılmış çalışmalar, vücutta var olana benzer yapıya sahip olan, dışarıdan sağlanan hyaluronik asit varlığının dokunun doğal yoldan iyileşmesine ve yenilenmesine yardımcı olduğunu göstermektedir.

Klinik çalışmalar, doğal olarak meydana gelen bileşenin özelliklerine benzer eksojen hyaluronik asit mevcudiyetinin, doğal doku iyileşme ve iyileşme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

GENGIGEL®   bu nedenle, biyoteknolojik üretim tekniğine sahip, uzun-etkili, Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit sağlayan yaratıcı bir üründür. Doğal gingival Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit uygulaması, bölgede Hyaluronik Asit eksikliğini giderir, böylece periodontal doku/sıvı dengesini sağlayarak,  iyileşme ve onarma işlemlerini gerçekleştirir. Hyaluronik Asit, mukoza üzerinde her hangi bir lokal veya genel etki göstermez.

GENGIGEL® maksimum adezyon sağlar, hyaluronik asidin dokuda kalmasını sağlar, aksi halde salya tarafından yıkanıp gidebilirdi.

GENGIGEL® fevkalade güvenlidir, kontra-endikasyonu ya da yan etkisi yoktur. Çocuklar, hamileler ve yaşlılarda sınırlama olmadan kullanılabilir. GENGIGEL®in güvenlik profili, özellikle anti-inflamatuarların kullanılması sakıncalı olduğu durumlar için yararlıdır. Doğal tatlandırıcı olan xylitol’un etkisi ile, diş çürüğüne sebep olmaz, kan şekerini değiştirmez, diyabetikler için dahi uygundur. Bilinen bir ilaç etkileşimi yoktur.

Kullanım Alanları: inflamatuar durumlar (gingivitis, gingival kanama, gingival çekilme, gingival cepler) ve diğer travmatik (özellikle ağız ülserleri, çıkarılabilir protezler veta ortodontik uygulamaların neden olduğu yaralar, temizleme, aşınma, diş çekimi, cerrahi yaraların iyileşme dönemi vb) durumlar.  Buna benzer rahatsızlıklarda  diş eti mukozasının hyaluronik asit ihtiyacı artar.

Kullanım Talimatları: Ağız hijyeninizi sağlamanızın ardından, GENGIGEL®’i 3-4 hafta boyunca, günde üç ila beş  kez ana yemeklerden sonra, tüm belirtiler kayboluncaya kadar kullanın. Uygulamadan en az yarım saat sonrasına kadar her hangi bir şey yenip içilmesi tavsiye edilmez.

Jel: Diş eti dokusuna bir tabaka jel uygulayın, mukoza yüzeyine yaymak için temiz parmaklarla usulca masaj yapın.

Hydrogel:  10 ml (bir doz) ile 1-2 dakika gargara yapın. Bileşik kullanıma hazırdır, sulandırmayın. Ölçü kabı CE0373 dahildir.

Sprey: Her püskürtme, homojen sabit dağılımlı sıvıyı ağız içerisine gönderir. İnflamasyon olan yüzeye veya hasar gören yüzeye 1-2 fıs uygulayın. Kutuyu dik tutun.

Kazara yutulması durumunda herhangi bir sorun bildirilmemiştir.

İçerik:

Ana İçerik: Sodyum Hyaluronat

Diğer içerikler:

Jel: Aqua, Xylitol, Cellulose Gum, Alcohol, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Polyvinyl Alcohol, Carbomer (Polycarbophil), Dichlorobenzyl Alcohol, Aroma, Sodium Hydroxide, Acid Blue 9 (CI 42090). (Citric Acid içerebilir).

Hydrogel: Aqua, Xylitol, Alcohol, Polysorbate 20, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Dichlorobenzyl Alcohol, Carbomer (Polycarbophil), Aroma, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Acid Blue 9 (CI 42090).

Sprey: Aqua, Xylitol, Alcohol, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium phosphate, Polyvinyl Alcohol, Aroma, Dichlorobenzyl Alcohol, Trisodium phosphate. (Citric Acid, Sodium Hydroxide içerebilir).

Kullanılmaması Gereken Durumlar: İçeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı hassasiyeti olanlar, Gengigel®  kullanmamalıdır.

Uyarılar ve Önlemler:

  • Kutuda gözle görülür hasar varsa kullanmayınız.
  • 5°C - 40°C arasında oda sıcaklığında saklayınız, direk ısı kaynaklarından koruyunuz.
  • Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.
  • Kullanımın ardından tüpü kapatmadan önce tüm ürün artıklarını temizleyiniz. Sadece kişisel kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.
  • Semptomlar devam ederse, sağlık uzmanına danışınız.

TÜM ÜRÜNLER

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Merak ettiğiniz konular, iş birliği fırsatları ve toplu siparişleriniz için bizimle iletişime geçin.

TOP