fbpx

GENGIGEL TEEN

Sağlıklı diş etlerine kavuşturur, iltihaplanmış ve hasar görmüş ağız dokularını düzeltir.

Film tabaka oluşturucu özelliği sayesinde sağlıklı diş etlerine kavuşturur, iltihaplı ve hasar görmüş ağız dokularını yatıştırır

Çocukluktan erişkinliğe kadar ağız boşluğunun şeklinin hızlı değişimi, periodontal dokuların, özellikle mukozanın daha hızlı yenilenmesini gerektirir. Hyaluronik asit, hücreler arası değişim için fonksiyonel dengenin sürdürülmesini sağlayan bu dokuların doğal bir maddesi olarak, bilhassa bu durumdan etkilenir. Ergenlik döneminde yaşanan hormonal değişimler, sıklıkla hyaluronik asit eksikliğine neden olur. Mukozanın sağladığı  korunma seviyesini azaltır.

GENGIGEL® TEEN Yüksek Moleküler Ağırlıklı (YMA) Hyaluronik Asit (sodyum hyaluronat formunda) içeren tıbbi cihazdır. Yüksek saflığı garanti edilen biyoteknoloji ile üretilmiştir.

 

Hyaluronik asit uygulaması, periodontal doku/sıvı dengesini sağlayarak,  diş etindeki doğal yüksek moleküler ağırlıklı hyaluronik asit eksikliğini önlerken etkisini artırır. Hyaluronik asit, mukoza üzerinde herhangi bir lokal veya sistemik farmakolojik etki geliştirmez. Hyaluronik asit yaygın olarak depolimerize edilir ve bakteriyel plak enzimleri tarafından temel yapı taşlarına indirgenir.

GENGIGEL® TEEN sağlıklı diş eti dokusundaki hyaluronik asite benzer şekilde özellikle formüle edilmiştir. GENGIGEL® TEEN fevkalade emniyetlidir, kontra-endikasyonu ve yan etkisi yoktur.

GENGIGEL® TEEN’in içeriğinde, koruyucu, alkol ve renklendirici bulundurmayışı, toksik etki  ve doku hasarı profilini önemli ölçüde azaltır. Çürük yapıcı tatlandırıcılar yerine xylitol kullanılmış olması, lokal pH’ı azaltarak  mikroorganizmaların büyümesini önler. Bu sayede, toksikolojik risk veya  diş çürüğü riski taşıyan hastalar (mesela çocuklar) için daha uygun hale gelir.

GENGIGEL® TEEN, çocuk yaştakilerin tedavi ihtiyaçları için özellikle geliştirilmiştir. İçeriği, toksikoloji açısından tamamen güvenlidir. İçeriği  bilhassa 7-14 yaş çocuklar için düşünülmüş olup,  hoş sakız tadı bu yaş grubu çocuklar tarafından beğenilmiştir.

Bu ürünün güvenlik profili, anti-inflamatuarların kullanılması sakıncalı olduğu durumlar için dahi uygundur. Xylitol doğal tatlandırıcı özelliği ile diş çürüklerine veya kan şekerinde değişmelere sebep olmaz, diyabetik hastalarda kullanılabilir. Bilinen bir ilaç etkileşimi yoktur.

GENGIGEL® TEEN’in güvenliği, çocukluk çağındaki diş eti enflamasyonunun tedavisi için güvenle kullanılabileceğini gösteren yüksek avantajlı formülü ile desteklenmektedir.

Ayırıcı formülünün özellikleri:

  • KORUYUCU İÇERMEZ
  • ALKOL İÇERMEZ
  • RENKLENDİRİCİ İÇERMEZ
  • ŞEKER İÇERMEZ

Kullanım Alanları: İnflamatuar durumlar (gingivit, diş eti kanamaları, diş eti çekilmeleri, diş eti cepleri) ve diğer travmatik durumlar (özellikle ağız ülserleri, ortodontik aparey kullanımına bağlı oluşan yaralar, temizleme, aşınma, diş çekimi, cerrahi yaraların iyileşme süreci) ve diş eti mukozasının hyaluronik asit ihtiyacının arttığı benzer durumlar.

Kullanım Talimatları: Uygun ağız hijyeninizi sağlamanızın ardından, GENGIGEL® TEEN’i günde 3-5 defa (yemeklerden sonra), tüm belirtiler kayboluncaya kadar kullanın.

Diş etinizin üzerine bir film tabaka koyun, mukozal yüzeye homojen dağıtmak için temiz parmaklarla usulca masaj yapın. Uygulamadan yarım saat sonrasına kadar herhangi bir şey yenip içilmesi tavsiye edilmez.

Kazara yutulması durumunda herhangi bir sorun bildirilmemiştir.

İçerik:

Ana İçerik: Sodyum Hyaluronat

Diğer İçerikler: Aqua, Xylitol, Cellulose Gum, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Laurate, Aroma, Carbomer (Polycarbophil), Lactic Acid, Sodium Saccarinate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide.

Kullanılmaması Gereken Durumlar: İçeriğindeki maddelerden herhangi birine karşı hassasiyeti olanlar, Gengigel®  TEEN kullanmamalıdır.

Uyarılar ve Önlemler: Kutuda gözle görülür hasar varsa kullanmayınız. 5°C - 40°C arasında oda sıcaklığında saklayınız, direk ısı kaynaklarından koruyunuz. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız. Kullanımın ardından tüpü kapatmadan önce tüm ürün artıklarını temizleyiniz. Sadece kişisel kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Semptomlar devam ederse, sağlık uzmanına danışınız.

TÜM ÜRÜNLER

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Merak ettiğiniz konular, iş birliği fırsatları ve toplu siparişleriniz için bizimle iletişime geçin.

TOP